Otkako je, pre nekoliko godina, stigla i u naše salone, masaža toplim kamenjem postala je veoma popularna. To je izuzetno prijatan, opuštajući tretman koji podstiče limfnu cirkulaciju, što znači da ima drenažni efekat.
Foto: Inmagine
Masaža toplim kamenjem, ili kako se drugačije naziva, masaža vulkanskim kamenjem, drevni je tretman poreklom iz oblasti Okeanije. U njoj je kombinovano dejstvo esencijalnih ulja i vulkanskog kamenja poznatog po svojim termičkim i energetskim svojstvima. Glatko bazaltno kamenje savršeno klizi po koži, zato je i idealno sredstvo za izvođenje ovog tretmana.
KAKO IZGLEDA MASAŽA TOPLIM KAMENJEM
Terapeut će najpre uraditi ručnu masažu pomoću esencijalnih ulja. Počinje se od leđa, pa se prelazi i na noge, a zatim na ruke i ramena. Kamenje se najpre zagreje, a zatim se njime masira svaki deo tela. Nakon što je urađena masaža prednjeg dela tela, klijent se okreće i leže na leđa, kako bi terapeut uradio i masažu lica, vrata, stomaka i prednjeg dela nogu. Tokom masaže, toplo kamenje poređano je po određenim zonama na telu, odnosno po energetskim tačkama ili čakrama, s ciljem da ih pokrene. Na kraju seanse, drago ili poludrago kamenje, poput kvarca ili ametista, ređa se takođe po energetskim tačkama. Međutim, ovo kamenje je sada rashlađeno i deluje osvežavajuće na celo telo. Ovakva završnica posebno prija leti.
KOJI SU EFEKTI OVOG TRETMANA
Masaža toplim kamenjem nije medicinski tretman, te ne treba očekivati da će se njome rešiti neki zdravstveni problem. Njen efekat je, pre svega, opuštajući. Ovim tretmanom relaksiraju se i psiha i telo, pre svega mišići. Masaža toplim kamenjem podstiče drenažu, jer ubrzava limfnu cirkulaciju. Takođe, obezbeđuje bolji protok kiseonika i izbacivanje toksina koji se stvaraju svaki put kad smo izloženi stresu.
KOME SE NE PREPORUČUJE
Masaža toplim kamenjem ne preporučuje se osobama sa kardio-vaskularnim i kožnim oboljenjima. Ni trudnicama ne bi trebalo raditi ovu masažu.